Optymalna suplementacja

Suplementacja, nawet najlepsza, nie zastąpi zdrowej diety. Wysokiej jakości białko, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, antyoksydanty i inne substancje czynne są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci jak również dorosłego człowieka.

Kluczowe jest także omijanie wysoko przetworzonych potraw czy przekąsek jak chipsy, a w szczególności słodyczy, które za sprawą ogromnych ilości cukru rozregulowują gospodarkę insulinową wpływając negatywnie na pracę trzustki. Prowadzi to konsekwentnie do otyłości a potem cukrzycy, nawet u dzieci.

Suplementy to ważne uzupełnienie diety sportowca. Ale czy są bezpieczne? To pytanie zadają sobie zwłaszcza adepci sportu zagubieni w gąszczu oferowanych na rynku suplementów. Jak znaleźć bezpieczny i skuteczny suplement? Kiedy zachować szczególną czujność? Jak dobierać suplementację, aby przyniosła optymalne efekty?  

Są konieczne do budowy i naprawy białek mięśni. Zapobiegają degradacji włókien mięśniowych. Przeciwdziałają zmęczeniu i senności. Aminokwasy BCAA to suplement diety dostarczający trzech z ośmiu niezbędnych organizmowi aminokwasów egzogennych.

L-glutamina to aminokwas występujący we wszystkich białkach i mający największy udział ze wszystkich aminokwasów w organizmie człowieka, bo aż 60%. Glutamina pomaga utrzymać odporność układu immunologicznego sportowca w dobrej formie, ponieważ współtworzy najsilniejszy antyoksydant w ludzkim ciele, jakim jest glutation. 

Odżywki białkowe w diecie sportowca to klucz do sukcesu. Dlaczego białka są tak ważne dla organizmu? Jakie są zalety różnych rodzajów białek serwatkowych? Ile białka w ciągu dnia to w sam raz? Odpowiedzi znajdziesz tutaj!

Białko to składnik, bez którego nie można sobie wyobrazić zdrowej diety! Potrzebujemy ich do budowy każdej komórki ciała i do regeneracji. Gdzie szukać pełnowartościowego białka? Kiedy stosować odżywki białkowe? Jak wybrać najlepszy suplement białkowy? 

Kreatyna pomaga zbudować mięśnie i rozwinąć ich siłę. Zwiększa wydolność i wytrzymałość. Poprawia ogólną sprawność fizyczną. Bez niej nie powstanie ATP – najważniejsze paliwo dla mięśni jak i całego organizmu. 

Chcesz zwiększyć siłę mięśni? Pracujesz nad rozbudową masy mięśniowej? Suplementacja zapewni wsparcie w treningu i przyspieszy osiągnięcie wymarzonych efektów! A oto sprawdzony zestaw odżywek wraz ze wskazówkami, jak je stosować.  

Trenujesz, a nie widzisz efektów? Czas to zmienić! Czas wybrać odpowiedni suplement przedtreningowy. Wysokiej jakości stack pomoże spalić tłuszcz, przyśpieszy regenerację, zwiększy koncentrację. 

Młody sportowiec ma ogromne zapotrzebowanie na składniki energetyczne i odżywcze. Odżywianie wpływa na kondycje fizyczną, rozwój sportowy i wyniki! Czy zwykłe jedzenie może sprostać tym specjalnym potrzebom? 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl